Stránky Pavla a Miriam

 

Barva kouzel I

Tak se mi konečně dostala do rukou první kniha Terryho Pratchetta ze série Kouzelná zeměplocha, Barva kouzel.


cz-f0

Sice už je to tak trochu relikvie, vzhledem k dvaceti knihám, které následovaly, ale slyšela jsem o ní vyprávět tolik lidí a tak barvitě... Lákalo mě přečíst si o kufru, který chodí a sní všechny, kdo jej chtějí ukrást nebo o Univerzitě kouzelníků, kde je vnitřek větší než vnějšek atd. atd. Tedy nějaký čas nám trvalo, než jsme knížku sehnali. Je sice fajn, že máme v knihovně další deset dílů Zeměplochy, nicméně první tři, bez kterých bych údajně zbytek nepochopila, chyběly. Po neúspěšném hledání před Vánoci jsme po Vánocích narazili na její nové vydání a jeden kus stihli ukořistit. Nemohla jsem se dočkat, až se pohroužím do stránek této knihy...uběhl týden, dva, a už ji mám skoro dočtenou :-)

Jsem maximálně nadšená a uchvácena. Člověk, který dokáže ve své mysli vytvořit planetu ve tvaru placky, kterou nesou na hřbetech čtyři sloni stojící na zádech želvy, to chce velkou dávku fantazie. Světové strany Střed, Okraj, Posměr, protisměr, co dodat... Neuvěřitelně vtipné mi přišlo taktéž Terryho pojetí velkého třesku, které se trochu liší o toho, jak ho známe my, obyčejní smrtelníci. Tedy v podstatě dojde k tomu, že dvě želvy, které plují ve vesmíru, se srazí, dojde k oplodnění a vzniku maličkých želviček, které na svých zádech nesou další planety. Úžasné, že ano? A nebojte se, že by došlo k tomu, že by se potkali dva želváci nebo dvě želvice. Terryho želvy jsou totiž hermafroditi :-).


Nyní teda čtu o putování čaroděje Mrakoplaše (nedostudovaného žáka kouzelnické univerzity, který umí jediné kouzlo a to ještě ani neví, jaké), pojišťovacího agenta Dvoukvítka (ke kterému se ani v polovině knihy připojí drak Deváté slunce), barbara Hruna a samozřejmě výše zmiňované chodící truhly, na kterou jsem se těšila nejvíce.


Jsem opravdu zvědavá, jak se bude příběh vyvíjet a určitě podám další report ;-)


27.02.2008 |
Autor: Miriam
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

OS Pomocná tlapka
 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se