Stránky Pavla a Miriam

 

Terezka

O nalezeňátku, které si našlo své místo v našich srdcích i domácnosti :-)

Je tomu asi měsíc, co jsme se jeli podívat na našeho adoptivního kocoura Rosíka do útulku Tibet v Marefách u Brna. Paní nám nabídla, že se můžeme podívat, jak si všechna ta zvířátka u nich žijí a my souhlasili. Útulek měl tou dobou čítat asi 40 koček (psů přesně nevím, ale určitě méně), o čemž jsme se měli možnost přesvědčit na vlastní oči a ruce :-). Ani nevím, jestli jsem si Terezky všimla já nebo ona mě, nicméně už jsem ji měla v náručí a byla to láska na první pohled :-)  Jméno Terezka prý proto, že byla nalezena pod autem, kde se schovávala před zimou a byla celé od teru.

Terezka
Terezka v útulku

Vzhledem ke stavu koček v naší domácnosti (dva kusy) se Pavel o tom, že bychom si ji vzali, odmítal bavit...a musím uznat, že odolával opravdu dlouho ;-) nakonec usoudil, že absence Terezky by mohla vést ke krizi našeho vztahu, zachoval se jak jinak, než rozumně, a svolil (otázkou zůstává, jestli by jeho změnu chovaní nevystihovalo lépe slovo "rezignace"). Buď jak buď, v neděli nám Terezku přivezli až do domu :-)

terezka-1
Terezka doma

Kočička je sice nemocná (což byl možná taky jeden z důvodů,  pro který jsem si Terezku vybrala - byla tak maličká a hubená oproti ostatním kočkám v útulku), takže musí papat nějaká antibiotika a kašičky, aby zesílela, ale doufám, že se brzo uzdraví a bude z ní takový macek, jako jsou Sněhule s Damiánem :-) Doufejme, že ji ti dva příjmou za svou.


11.11.2008 |
Autor: Miriam
| stálý odkaz

Komentáře

1 komentářů:
  • 11.11. 20:42, Pavel

    Musí se léčit, ale moc se jí spát nechce. Oblíbenou činností je mňoukání a koukání přes skleněné dveře, za kterými je v karanténě. Pořád je ještě špinavá, tak se půjde za chvíli koupat.


přidat komentář
<< úvod

OS Pomocná tlapka
 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se